Beşiktaş Yaz Okulu

İSTEK Atanur Oğuz Okulları Kampüsü
Yaz okulu faaliyetini gerçekleştirdiğimiz

Tesisimiz

Yaz Okulumuz Beşiktaş İlçesi Balmumcu semtinde bulunan İSTEK Atanur Oğuz Okulları Kampüsünde yapılmaktadır. Tesisimizde spor salonu, havuz, jimnastik salonu, halı saha, açık ve kapalı oyun alanları ve sosyal alanlar bulunmakta, tüm aktivitelerimiz kampüsümüzde gerçekleştirilmektedir.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi

Yaz Okulu Dönemleri

Yaz Okulumuz 24 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacak, 30 Ağustos 2019 Cuma gününe kadar devam edecektir. Dönemler ve tarihleri aşağıda yazılıdır. Yaz okulumuzun sizler için en önemli avantajlarından biri, dönemle sınırlı kalmadan ve başlangıç-bitiş tarihleri arasında 2 haftadan oluşan bölümlerin istenilen şekilde, kendi tatil planınıza göre satın alınabilmesidir. Bu yıl bayram tatili nedeniyle 12-16 Ağustos haftası yaz okulu yapılmayacaktır.

  • 1. Hafta 24 Haziran – 28 Haziran 2019
  • 2. Hafta 01 Temmuz – 05 Temmuz 2019
  • 3. Hafta 08 Temmuz – 12 Temmuz 2019
  • 4. Hafta 15 Temmuz – 19 Temmuz 2019
  • 5. Hafta 22 Temmuz – 26 Temmuz 2019
  • 6. Hafta 29 Temmuz – 02 Ağustos 2019
  • 7. Hafta 05 Ağustos – 09 Ağustos 2019
  • 8. Hafta 19 Ağustos – 23 Ağustos 2019
  • 9.Hafta 26 Ağustos – 30 Ağustos 2019
Yaz okuluna katılabilecek

Yaş Grupları

2019 Yılı Yaz Okulumuzda 2015-2008 doğumlu öğrencilere yer verilecektir. Öğrenciler yeterli kayıt olması halinde tamamen kendi yaşıtları ile, mümkün olmaması halinde bir büyük veya bir küçük yaş grubuyla birlikte gruplandırılarak, yaz okulu programında bulunan etkinliklere grup olarak katılmaktadırlar.

Yaz okulu faaliyetini gerçekleştirdiğimiz

Eğitmenlerimiz ve Eğitim

Yaz Okulumuzda görev alan personelimiz kendi branşında eğitimini tamamlamış kişilerden oluşmaktadır. Eğitmenlerimiz, ilgi ve yetenekleri değerlendiren, güven, samimiyet, motivasyon ve takım ruhunu ön planda tutan, yaş gruplarına göre öğrenme ve gelişimi eğlenceyle destekleyebilen, koordinatörler, uzman eğitmenler ve yardımcı personelden oluşmaktadır. 2014 ve 2015 doğumlu öğrencilerimiz bir çok etkinliğini okul öncesi öğretmenleri eşliğinde yapmakta, bunun yanında Cimnastik, Yüzme, İngilizce ve Drama eğitimlerini branş eğitmenleri eşliğinde yapmaktadırlar. 2008-2013 doğumlu öğrencilerimiz Yüzme, Cimnastik, Basketbol, Tenis, İngilizce, Drama ve Sportif Oyunlar derslerini branş eğitmenleri eşliğinde yapmaktadırlar. Yaz Okulumuzda dersler esnasında öğrencilerimize ihtiyaçları ve özbakım becerileri konusunda yardımcı olmak üzere grup liderleri, ayrıca yüzme dersleri esnasında öğrencilerimizin kıyafetlerini değiştirme, saçlarını kurutma vb. ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olarak grup sayısına bağlı olmak üzere yardımcı bayan görevliler bulunmaktadır.

Yaz Okulu Süresince

Beslenme

Yaz Okulumuzda, İSTEK Okullarının yemek hizmetini sağlayan ABC Gurme firması ile çalışmaktayız. Öğrencilerimize yemeklerinde personelimiz eşlik etmekte, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Yaz okulu süresince

Ulaşım

Öğrencilerimizin tesislerimize ve tesislerimizden evlerine ulaşımı yaz okulu servisleri tarafından sağlanabilmekte veya velilerimiz kendi imkanları ile ulaşım sağlayabilmektedir. Servis hizmeti, okul servis taşımacılığı hizmeti veren Akpınar Servis Firması tarafından sağlanmaktadır. Yaz okulu süresince firma tarafından Okulumuzda görevlendirilen servis sorumlusu velilerimize kayıt işlemleri, bilgilendirme ve ulaşım ile ilgili her konuda destek vermektedir. Servisler, saat 09.00 itibariyle tesisimize gelmekte ve akşam 16.30’da tesisimizden çıkış yapmaktadır. Öğrencilerini kendileri bırakıp almak isteyen velilerimiz, saat 08.30’dan itibaren tesiste görevli personelimize öğrencisini teslim edebilmekte, saat 17.30’a kadar öğrencimizi personelimizden teslim alabilmektedir.